• e-nform
  • Czym jest tzw. dyrektywa unijna o sygnalistach i co reguluje? [Akademia E-nform Shorts]

Czym jest tzw. dyrektywa unijna o sygnalistach i co reguluje? [Akademia E-nform Shorts]

6 października, 2023

news:

Czym jest tzw. dyrektywa unijna o sygnalistach i co reguluje? [Akademia E-nform Shorts]

🔎 W grudniu 2021 roku Unia Europejska zatwierdziła kluczową dyrektywę, która wniosła istotne zmiany w obszarze zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów. Dyrektywa ta stanowi ważny kamień milowy w zakresie prawnych ram, które regulują zachowania i mechanizmy związane z sygnalizowaniem nieprawidłowości w ramach instytucji oraz organizacji działających na terenie Unii Europejskiej.

👉 W ramach naszej nowej serii #AkademiaEnformShorts, pierwszy odcinek poświęcamy temu istotnemu zagadnieniu, a celem naszego przekazu jest dostarczenie Wam kompleksowej wiedzy na ten temat.

Dlaczego ta dyrektywa jest tak istotna? Głównym celem unijnej dyrektywy o sygnalistach jest zwiększenie efektywności w wykrywaniu naruszeń prawa unijnego. Odnosi się ona do kwestii zgłaszania nieprawidłowości, badania i rozpatrywania naruszeń, a także do ochrony osób, które mają odwagę je zgłaszać.

💡 Dlaczego warto się zainteresować tą dyrektywą? Ponieważ stanowi ona duży krok w kierunku promowania uczciwości, przejrzystości i odpowiedzialności w instytucjach oraz organizacjach działających na obszarze Unii Europejskiej. Dyrektywa ułatwia wykrywanie nieprawidłowości, co przekłada się na wzrost zaufania i skuteczności funkcjonowania instytucji publicznych oraz firm.

W ramach naszej serii #AkademiaEnformShorts będziemy dostarczać Wam więcej szczegółów na ten temat, abyście mogli lepiej zrozumieć, jakie konkretne zmiany i wyzwania niesie ze sobą ta dyrektywa.

Bądźcie z nami na bieżąco i śledźcie naszą serię, aby poszerzyć swoją wiedzę i przygotować swoją organizację na wprowadzenie nowych przepisów!

PS Dalej czekamy na wdrożenie unijnej dyrektywy o sygnalistach do polskiego systemu prawnego.😊

Link do treści dyrektywy: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=uriserv:OJ.L_.2019.305.01.0017.01.POL&toc=OJ:L:2019:305:TOC#ntr9-L_2019305PL.01001701-E0009

Vector

autor

E-nform

udostępnij

Czytaj także

aKADEMIA-e-NFORM-sHORTS-NA-STRONE-BANER
aKADEMIA-e-NFORM-sHORTS-NA-STRONE-BANER
Komu-służy-osoba-przyjmująca-zgłoszenia-od-sygnalistów
5-powodów,-dla-których-warto-wdrożyć-system-zgłaszania-naruszeń-(system-whistleblowingowy)-przed-uchwaleniem-ustawy-o-ochronie-sygnalistów

Dołącz do grona naszych profesjonalnych Partnerów

Przekonaj się jak e-nform whistleblowing system może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność Twojej organizacji w osiąganiu jej celów!

Jeżeli masz pytania dotyczące naszego systemu lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Scroll to Top