Misją naszej firmy jest dostarczanie naszym Klientom nowoczesnych rozwiązań IT oraz profesjonalnych usług doradczych zwiększających bezpieczeństwo i efektywność ich organizacji.

Nasze kluczowe wartości to:

  • zorientowanie na Klienta, w tym dbałość o dobre relacje oparte na zaufaniu i partnerstwie;

  • profesjonalizm w realizowanych działaniach, zapewniający wysoką jakoś usług i produktów;

  • uczciwość w postępowaniu, w tym przeciwdziałanie nieetycznym i bezprawnym zachowaniom;

  • odpowiedzialność rozumiana jako rzetelne wypełnianie zobowiązań i dotrzymywanie słowa oraz świadomość konsekwencji podejmowanych decyzji;

  • ciągłe doskonalenie, podnoszące jakość i konkurencyjność naszych usług i produktów.

Kim jesteśmy?

E-nform Sp. z o.o. to założona w 2017 r. i nieprzerwanie rozwijająca się firma, działająca w sektorze usług IT i doradczych związanych z szeroko pojętym compliance.
Obecnie z usług E-nform korzystają największe firmy, które wspieramy naszym know-how, m.in. w obszarze budowania systemów whistleblowingowych.
Jesteśmy wyjątkowym zespołem, który łączy specjalistów z rozmaitych dziedzin (m.in. ze stopniami naukowymi z zakresu nauk informatycznych). Posiadamy bogate doświadczenie między innymi w zakresie projektowania, budowy i wdrażania dedykowanych systemów informatycznych, a także analizy informacji, bezpieczeństwa informacji, systemów zarządzania, audytu i kontroli wewnętrznej.
Jesteśmy w ścisłej czołówce najdłużej działających i najbardziej doświadczonych w obszarze whistleblowingu (ochrony sygnalistów) polskich dostawców systemów zgłaszania naruszeń, a nasi eksperci wielokrotnie udowodnili swój profesjonalizm w projektowaniu i wdrażaniu w organizacjach systemów dla sygnalistów.

Jesteśmy najlepszym wyborem dla wymagających Klientów, którzy doceniają nasze doświadczenie, zaangażowanie i pasję.

Projektujemy własne rozwiązania informatyczne, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów oraz uwzględniają ich cenne sugestie.

Budujemy nasz zespół w oparciu o doświadczenie, pasję oraz poszanowanie wspólnych wartości, dzięki czemu pracujemy w sympatycznym i inspirującym środowisku.

#DzielimmySięWiedzą, w ramach licznych działań edukacyjnych (m.in. konferencje), gdyż im większa świadomość naszego otoczenia, tym lepsza współpraca, a także ochrona przed nierzetelnymi i nieuczciwymi wykonawcami.

Kilka słów od Zarządu E-nform

Zacytowane poniżej słowa trzech sławnych przedsiębiorców bardzo dobrze obrazują
fundamenty, na których budowaliśmy i rozwijamy E-nform:

„Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej”.

(Henry Ford)

Dla nas oznacza to poznawanie i zrozumienie potrzeb naszych Klientów z uwzględnieniem kontekstu ich organizacji, a następnie dostarczenie im optymalnych rozwiązań.

„Nigdy nie osiągnie się długofalowego sukcesu, jeśli jedynym powodem, dla którego robi się daną rzecz, jest zysk”.

(Richard Branson)

Wierzymy, że nasze produkty i usługi wspierają każdego naszego klienta
w skutecznym i bezpiecznym zarządzaniu organizacją.
Ufamy, że nasze liczne działania edukacyjne podnoszą świadomość otoczenia
m.in. w zakresie roli sygnalistów w budowaniu obywatelskiego społeczeństwa.

„Myśl, jak wszystko zrobić lepiej i poprawiaj sam siebie“.

(Elon Musk)

Nie ustajemy w doskonaleniu naszych produktów, usług i procesów,
by nadążać za potrzebami naszych klientów.

Rafał Hryniewicz

prezes zarządu E-nform Sp. z o.o.

Współtwórca i opiekun merytoryczny pierwszych w Polsce studiów podyplomowych (UE w Poznaniu) dedykowanych problematyce sygnalistów „Menedżer systemu zgłaszania nieprawidłowości i ochrony sygnalistów (whistleblowing)”.

Prelegent na wielu konferencjach i wydarzeniach poświęconych tematyce compliance, kontroli i audytu. Wykładowca na kilku polskich uczelniach wyższych z zakresu whistleblowingu, przeciwdziałania korupcji i konfliktowi interesów oraz analizy informacji. Wieloletni menedżer zarówno w podmiotach sektora publicznego jak i prywatnego. Od 2017 roku prezes zarządu E-nform Sp. z o.o.

W latach 2018 – 2021 dyrektor operacyjny w Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, gdzie także pełnił funkcję pełnomocnika certyfikowanego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i Ciągłości Działania (ISO 27001 i ISO 22301).
W latach 2016-2018 w PCBC S.A. zbudował i kierował pionem kontroli wewnętrznej,
a następnie pionem bezpieczeństwa wewnętrznego.

Wcześniej, przez prawie 20 lat służył w Policji (pion kryminalny) oraz w służbach specjalnych (pion analityczno-informacyjny). Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Praktyków Compliance.

dr inż. Kamil Piętak

członek zarządu E-nform Sp. z o.o.

Pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doktor nauk informatycznych, analityk i architekt systemów informatycznych z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów IT w obszarze systemów wspomagania decyzji
i rozwiązań analitycznych dla potrzeb bezpieczeństwa. Dydaktyk, wykładowca i adiunkt w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, gdzie prowadzi zajęcia z programowania, projektowania systemów oraz metodyk wytwarzania projektów informatycznych.

Zainteresowania zawodowe dotyczą projektowania systemów informatycznych, inżynierii oprogramowania oraz szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa.

Jest również członkiem Grupy Inteligentnych Systemów Informacyjnych (IISG) oraz pracuje nad projektami rozwojowymi w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego realizowanych przez Laboratorium Informatyki Śledczej.

Partnerzy

Żeby zapewnić naszym Klientom komplementarną i profesjonalną obsługę w obszarze szeroko pojętego compliance i bezpieczeństwa biznesu, musimy otaczać się rzetelnymi i odpowiedzialnymi Partnerami biznesowymi. Partnerami, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach oraz dają rękojmię działań na najwyższym poziomie.
I tak właśnie czynimy.

Nasi Klienci doceniają e-nform
i nasze usługi​

Case studies

Systemy whistleblowingowe lubią ciszę, mimo wołania o sprawiedliwość

Whistleblowing jest – przez wzgląd na swoją specyfikę – procesem bardzo delikatnym i wymagającym. Wyjaśnianie zgłoszeń wymaga nierzadko czasu, cierpliwości i złożonych działań realizowanych w ścisłej poufności. Natomiast cel, któremu służą systemy dla sygnalistów (wykrywanie nadużyć), powoduje, że wiele organizacji, które dzięki dobrze funkcjonującym systemom ochroniły swoje zasoby i wizerunek, zamiast się tym chwalić, woli to przemilczać.
Mając to na uwadze, nie będziemy opisywać znanych nam z doświadczenia historii związanych ze zgłaszaniem oraz wyjaśnianiem zgłoszeń dotyczących nadużyć, natomiast pokażemy Wam na poniższym przykładzie, jak w inny sposób pomagamy naszym kontrahentom.
W 2019 roku zwróciła się do nas Fundacja Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków, z pytaniem czy nie dostosowalibyśmy funkcjonalności naszego systemu whistleblowingowego e-nform do potrzeb informacyjnych Fundacji. Dzięki aktywnej i efektywnej współpracy z zaangażowanymi przedstawicielami Fundacji, stworzyliśmy i wdrożyliśmy narzędzie, które do dzisiaj jest rozwijane i stanowi podstawową platformę do zgłaszania alertów związanych z podejrzeniem fałszowania leków w Polsce, co napawa nas dumą.

Dołącz do dynamicznie powiększającej się społeczności klientów E-nform

Przekonaj się jak e-nform whistleblowing system może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność Twojej organizacji w osiąganiu jej celów!

Jeżeli masz pytania dotyczące naszego systemu lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Scroll to Top