• e-nform
  • Webinarium E-nform: Przywództwo. Komunikacja. Whistleblowing.

Webinarium E-nform: Przywództwo. Komunikacja. Whistleblowing.

17 lutego, 2022

event, news:

Webinarium E-nform: Przywództwo. Komunikacja. Whistleblowing.

Brak implementacji do polskiego porządku prawnego wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej ochrony sygnalistów powoduje, że duża część organizacji zadaje sobie dwa podstawowe pytania:

1) Czy wdrażać teraz te wymogi czy poczekać na krajowe przepisy?
2) Jak wdrożyć wymogi unijnej dyrektywy?

👉 Odpowiedź na oba pytania będzie zależała tak naprawdę od postawy kierownictwa organizacji i celu jaki będzie mu przyświecał w związku z dostosowaniem się do unijnych przepisów.

Część podmiotów, których celem działania będzie uniknięcie sankcji związanych z nieprzestrzeganiem nowych przepisów, skupi się literalnie na zapisach dyrektywy i ustawy implementującej (jak już będzie) by spełnić minimalne wymagania.

Natomiast ta część organizacji, które widzą w ochronie sygnalistów dodatkową wartość dla organizacji, jest świadoma, że u podstaw każdego skutecznego systemu whistleblowingowego leży ZAUFANIE. A zaufania nie buduje się na samych – nawet najlepszych – procedurach czy kanałach zgłaszania naruszeń. W procesie budowy tegoż zaufania fundamentalne znaczenie ma odpowiedzialne PRZYWÓDZTWO oraz skuteczna KOMUNIKACJA.

I właśnie o różnych odcieniach przywództwa oraz komunikacji w kontekście whistleblowingu, w tym o:
🔹 roli przywództwa w budowie zaufania do systemu zgłaszania nieprawidłowości,
🔹 roli komunikacji w budowie zaufania do systemu zgłaszania nieprawidłowości i kształtowaniu świadomości uczestników procesu,

będziemy rozmawiać na naszym najbliższym webinarze pt. Przywództwo. Komunikacja. Whistleblowing, który odbędzie się online 17 lutego w godzinach 12:00 – 14:00.

Rozmowę ze znakomitymi gośćmi e-nform, tj. z Dorota Steliga oraz Tomasz Kalko poprowadzi Rafał Hryniewicz.

Vector

autor

Jakub Puławski

udostępnij

Czytaj także

aKADEMIA-e-NFORM-sHORTS-NA-STRONE-BANER
aKADEMIA-e-NFORM-sHORTS-NA-STRONE-BANER
Komu-służy-osoba-przyjmująca-zgłoszenia-od-sygnalistów
5-powodów,-dla-których-warto-wdrożyć-system-zgłaszania-naruszeń-(system-whistleblowingowy)-przed-uchwaleniem-ustawy-o-ochronie-sygnalistów

Dołącz do grona naszych profesjonalnych Partnerów

Przekonaj się jak e-nform whistleblowing system może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność Twojej organizacji w osiąganiu jej celów!

Jeżeli masz pytania dotyczące naszego systemu lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Scroll to Top