• e-nform
  • Czy jesteśmy gotowi na prawdę ujawnianą przez sygnalistów?

Czy jesteśmy gotowi na prawdę ujawnianą przez sygnalistów?

12 grudnia, 2020

blog:

Czy jesteśmy gotowi na prawdę ujawnianą przez sygnalistów?

„Ludzie mają w zwyczaju z całego serca wierzyć w fikcję, żeby móc ignorować prawdę, której nie potrafią zaakceptować.” (Libba Bray). 

Te słowa mają szczególny wydźwięk w kontekście sygnalistów. Dlaczego? Ponieważ informacje pochodzące od nich dość często brutalnie konfrontują nas z naszym postrzeganiem otaczającej nas rzeczywistości.

Nagle okazuje się, że nasza organizacja nie działa tak jak należy, że czyjeś działania powodują straty i narażają organizację na kłopoty natury prawnej czy wizerunkowej. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy okazuje się, że za tymi problemami stoją osoby cieszące się naszym zaufaniem, sympatią czy pełniące istotną rolę w organizacji. To powoduje, że musimy wyjść ze swojej strefy komfortu, podejmować trudne decyzje, działać pod presją czasu, mierzyć się z emocjami innych ludzi. Także w nas powstają negatywne emocje, które nierzadko kierujemy w stronę… samych sygnalistów, „oskarżając” ich o wywołanie tej sytuacji. Ale czy słusznie? 

Prawdę można ignorować tak długo, aż sama da o sobie znać, a im dłużej odwracamy od niej głowę, z tym większą siłą ona do nas wraca i tym trudniej się z nią zmierzyć. Więc czy nie lepiej wiedzieć wcześniej?! Czyż sygnaliści nie są naszymi największymi sprzymierzeńcami?

Zapraszamy do sprawdzenia naszej aplikacji dla sygnalistów!

Vector

autor

Rafał Hryniewicz

Prezes zarządu E-nform Sp. z o.o.

udostępnij

Czytaj także

E-nform_skuteczny-system-dla-sygnalsitów
RAPORT-ACFE
na-blog-PCBC_HISTORIE
5-powodów,-dla-których-warto-wdrożyć-system-zgłaszania-naruszeń-(system-whistleblowingowy)-przed-uchwaleniem-ustawy-o-ochronie-sygnalistów

Dołącz do grona naszych profesjonalnych Partnerów

Przekonaj się jak e-nform whistleblowing system może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność Twojej organizacji w osiąganiu jej celów!

Jeżeli masz pytania dotyczące naszego systemu lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Scroll to Top