• e-nform
  • Wyzwania stojące przed programem ochrony sygnalistów SEC. Rozwój i popularność wymagają nowych strategii.

Wyzwania stojące przed programem ochrony sygnalistów SEC. Rozwój i popularność wymagają nowych strategii.

6 września, 2023

blog:

Wyzwania stojące przed programem ochrony sygnalistów SEC. Rozwój i popularność wymagają nowych strategii.

📢 Według doniesień z Wall Street Journal, program ochrony sygnalistów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (#SEC) staje przed rosnącymi wyzwaniami w miarę swojego rozwoju i popularności.

Program ochrony sygnalistów staje się bardziej popularny, dlatego zarządzanie nim staje się bardziej skomplikowane. Rosnąca liczba zgłoszeń i osób zgłaszających wymaga skutecznego systemu dla sygnalistów. Niektóre z tych zgłoszeń mogą być fałszywe lub nieuzasadnione, co sprawia, że konieczne jest dokładne weryfikowanie każdej informacji, aby oddzielić wartościowe zgłoszenia od nieprawdziwych.

🚀 Według lipcowych oświadczeń przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, w roku finansowym 2022 program SEC otrzymał ponad 35 000 zgłoszeń od sygnalistów, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do roku 2016. Nagrody oferowane w ramach programu również rosną. Niedawno jeden z sygnalistów otrzymał rekordową nagrodę w wysokości 279 milionów dolarów za pomoc w sprawie firmy Ericsson dotyczącej przekupstwa.

Jak podaje Wall Street Journal program nagród SEC przekazał sygnalistom łącznie ponad 1 miliard dolarów. W wyniku tego sukcesu proces ustalania, kto otrzymuje nagrody w ramach programu SEC, znalazł się w ostatnich latach w centrum uwagi. Pojawiły się wątpliwości w związku z tym procesem. Niektórzy krytycy twierdzą, że czasami nagrody są przyznawane w sposób niesprawiedliwy, sugerując, że program może faworyzować osoby z powiązaniami w organach regulacyjnych.

👉 Nicole Creola Kelly, szefowa biura sygnalistów SEC, starała się bronić procesu przyznawania nagród, podkreślając w wywiadzie dla Wall Street Journal, że traktuje wszystkich sygnalistów tak samo. Niezależnie od tego, czy mają adwokata, czy nie i nie bierze pod uwagę, kto ich reprezentuje przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu wynagrodzenia. Ale czy takie zapewnienia wystarczą?

W tym kontekście kluczowym aspektem jest ciągła praca nad udoskonaleniem procesu przyznawania nagród w programie SEC, aby zapewnić równość i sprawiedliwość dla każdego sygnalisty. Otwarta dyskusja na temat funkcjonowania programu SEC może otworzyć drzwi do usprawnionych metod działania, aby skutecznie wykorzystać potencjał tego programu, jednocześnie minimalizując ryzyko ewentualnych kontrowersji i nieścisłości.

💡 Bez wątpienia ten program musi opierać się na przejrzystych i uczciwych procedurach, które gwarantują sprawiedliwe nagradzanie wartościowych zgłoszeń, niezależnie od wszelkich okoliczności czy powiązań.

Vector

autor

E-nform

udostępnij

Czytaj także

E-nform_skuteczny-system-dla-sygnalsitów
RAPORT-ACFE
na-blog-PCBC_HISTORIE
5-powodów,-dla-których-warto-wdrożyć-system-zgłaszania-naruszeń-(system-whistleblowingowy)-przed-uchwaleniem-ustawy-o-ochronie-sygnalistów

Dołącz do grona naszych profesjonalnych Partnerów

Przekonaj się jak e-nform whistleblowing system może zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność Twojej organizacji w osiąganiu jej celów!

Jeżeli masz pytania dotyczące naszego systemu lub naszych usług, skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Scroll to Top